Suomen wanhin häätapahtuma.

Palveluhakemisto


Catering
Ahoska Catering
Herkkupiste Catering
Pito-Pirjo
Pitopalvelu Maijalaine
Sunborn Catering
Maskun Juhlapalvelu www.caferavintolamasku.fi
Deligo Catering & Astiasto
Pito-Jussi

Häälahjat
Allparty.fi www.allparty.fi
Elegant Home Oy www.eleganthome.fi

Hääsuunnittelua
Juhlaverkko

Hääyöt ja majoitus
Holiday Club Caribia
Naantali Spa
Ruissalon Kylpylä

Juhlatilat
Harjattulan Kartano Oy
Honkapirtti
Hus Lindman
Kaivohuone
Kultaranta Resort
Naantali Spa
Nopperlan kartano/Narvilinna
Ruissalo Spa
Turun Upseerikerho
Vanhalinna
Bore www.msbore.fi
Hirvilampi www.hirvilampi.fi
Juhlava.com www.juhlava.com
Tammiluodon Viinitila www.tammiluoto.fi
Juhlakartano Kappelinranta
Kankaisten kartano - Kankas gård
Paijan maatilamajoitus
Rikalanmäen Juhlatilat
Villa Bella Vista
Villa Kuuva / Sylvi Salonen Oy

Juomat
Hartwa-Trade Oy Ab

Kauneuspalvelut & laihdutus
Hiushuone Groove
HyväOlo -hoitola Sokos
Kauniit ja Ruskeat
Oral Hammaslääkärit www.oral.fi
CellRESET/Beautyline

Kirkkohäät
Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä

Konditoriot ja leipomot
Kotileipomo Tanniset

Kosmetiikka
Beiersdorf Oy
Naistaivas

Kukat
Flör
Kukkakauppa Bronco
Kukkakauppa Fridhem
Raision Kukkapalvelu www.raisionkukkapalvelu.fi
Vivahde www.vivahde.fi

Kutsut ja koristeet
Uskomaton Pallopuoti
Askartelupuoti Presento www.presento.fi

Lakipalvelut
Asianajotoimisto Kainulainen & Kroneld Oy www.kainulainenkroneld.fi

Lehdet
Häät ja Juhlat -lehti www.haatjajuhlat.fi

Matkatoimistot
Helin Matkat
Viking Line

Miesten puvut
Pukuvuokraamo Sanelma
Turun Pukumyynti Oy

Morsiuspuvut ja juhlapukeutuminen
Boutique Minne www.boutiqueminne.com
Kisu Korsi www.kisukorsi.com
Muotikuu www.muotikuu.fi
Sydänkäpy www.morsiuspuvutsydankapy.fi

Ohjelmapalvelut
Aura-Trio www.auratrio.fi
Miss Divet www.divetshow.com
Popmaster www.popmaster.fi
Rajupaja www.rajupaja.fi
Taikuri Aaro Sorva www.aarosorva.com
Tiina ja Kultaiset Sani & Sindy www.tiinajakultaiset.fi
Ohjelmanurkka

Pankki- ja vakuutuspalvelut
Turun Seudun Osuuspankki

Pesulat
Clean Pesulapalvelut www.cleanpesulapalvelut.fi
SOL
Washingman Oy

Polttarit
Bar4 www.bar4.fi
Silver River & Silver Seikkailu www.silverriver.fi

Somisteet, kalusteet
HeVi Props www.heviprops.fi

Sormukset ja korut
AITO Kultasepänverstas
Kelloliike Salonen
Kulta- ja Kelloliike Viitanen
Kulta-ja Kelloliike Suominen Oy
Kultajousi Oy
Laatukoru
Malmin Korupaja
Timanttiset Kultavirta
KultaSarvi Oy www.kultasarvi.fi
Kultaseppä Mika Mäkinen www.vihkisormus.com
Morris Lindblom & Co. www.morris.fi
Auraria Turku
Koru-Linnea

Tanssikoulut
Tanssitupa www.tanssitupa.net

Teltat ja kalusteet
MSP Event Oy www.msp.fi

Valokuvaus ja videointi
Kuvaamo Wanha Suutari
Studio Brahe
Studio Kamera-aitta www.kamera-aitta.fi
Valokuvaaja Mikko Kaaresmaa www.kaaresmaa.fi