Suomen wanhin häätapahtuma.

Palveluhakemisto


Catering
Ahoska Catering
Herkkupiste Catering
Jesse`s Dine
Pito-Pirjo
Ravintola Teijo
Pito-Jussi

Hääsuunnittelua
Juhlaverkko
Juhlan lumoa

Hääyöt ja majoitus
Park Hotel www.parkhotelturku.fi

Juhlatilat
Ahlströmin ruukit
Brinkhallin kartano
Furuvikin Kartano
Harjattulan Kartano Oy
Kultaranta Resort
Nopperlan kartano/Narvilinna
Park Hotel
Tammiluodon Viinitila
Turun Upseerikerho
Vanhalinna
Hirvilampi www.hirvilampi.fi
Höyrylaiva Ukko-Pekka www.ukkopekka.fi
Kartanon Karkuri www.kartanonkarkuri.fi
Mustion Linna www.mustionlinna.fi
Ruissalon Kansanpuisto www.ruissalonkansanpuisto.fi
Ruissalon telakka www.ruissalontelakka.fi/juhlatila
FresCo Ravintolat
Hotel Stallbacken Nagu
Paviljong ASS
Villa Bella Vista
Wanha Kanala

Kauneuspalvelut & laihdutus
Hiushuone Groove
Cambridge ohjelma Miia Tammiluoto

Kirkkohäät
Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä
Pyhän Henrikin Ekumeeninen taidekappeli www.taidekappeli.fi

Konditoriot ja leipomot
Kakkupuoti MariAnnika www.kakkupuoti.fi
Kotileipomo Tanniset www.tanniset.com

Kosmetiikka
Naistaivas www.naistaivas.fi

Kukat
Flör
Kukkakauppa Florea www.kukkakauppaflorea.fi
Turun Kukkaportti www.kukkaportti.fi
Viherlassila www.viherlassila.fi
Vivahde www.vivahde.fi
BLOMMA Creatives
La vie en Rose

Kuljetukset
Taksi Jari Katajainen
Juhlakuljetus Kohokohta Oy

Kutsut ja koristeet
Askartelupuoti Presento
Uskomaton Pallopuoti
Hoodit Oy www.hoodit.fi
Euran Erikoispaperit Oy

Lakipalvelut
Asianajotoimisto Kainulainen & Kroneld Oy www.kainulainenkroneld.fi
Asianajotoimisto Annia Oy

Lehdet
Häät ja Juhlat -lehti www.haatjajuhlat.fi

Matkatoimistot
Helin Matkat
Viking Line

Miesten puvut
Turun Pukumyynti Oy

Morsiuspuvut ja juhlapukeutuminen
Zazabella
Cool&Classy www.coolclassy.fi
Sydänkäpy

Ohjelmapalvelut
Aura-Trio www.auratrio.fi
Duo Saras www.duosaras.net
Käärmetanssijatar Lili Sariola www.facebook.com/lili.sariolaeklund
Miss Divet www.divetshow.com
Ohjelmanurkka www.ohjelmanurkka.fi
Tulitaiteilija Elina Järvinen

Pankki- ja vakuutuspalvelut
Turun Seudun Osuuspankki

Pesulat
SOL
Clean Pesulapalvelut www.cleanpesulapalvelut.fi

Polttarit
Bar4 www.bar4.fi
Nummen Sauna www.nummensauna.fi
Virkistyspäivät.fi www.virkistyspaivat.fi

Sormukset ja korut
Koru-Linnea
Kulta- ja Kelloliike Viitanen
Kulta-ja Kelloliike Suominen Oy
Kultajousi Oy
Laatukoru
Malmin Korupaja
Morris Lindblom & Co.
Timanttiset Kultavirta
Järven Kello ja Kulta www.kellojakultaonline.fi
Korus Design www.korus.fi
Modo Mio www.modomio.fi
Auraria Turku

Suklaa, karkit
Mandragora www.mandragora.fi

Tanssikoulut
Tanssitupa www.tanssitupa.net

Teltat ja kalusteet
MSP Event Oy www.msp.fi

Valokuvaus ja videointi
JS-Photography
Kuvaamo Wanha Suutari
Valokuvaaja Mikko Kaaresmaa
Valokuvaaja Hilja Mustonen www.hiljamustonen.com
Maria Hedengren Photography